ההבדל בין רטיבות נסתרת לגלויה - ODRY - שיקום מבנים
ההבדל בין רטיבות נסתרת לגלויה

להתייעצות עם מומחה

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם ולסייע בכל שאלה

ההבדל בין רטיבות נסתרת לגלויה

שאלתם את עצמכם פעם מה ההבדל בין רטיבות נסתרת לרטיבות גלויה? כמובן שעל סמך השם של כל רטיבות תוכלו להבין פחות או יותר את המאפיינים שלה. אך עדיין מוטב כי תבינו לעומק את ההבדלים כדי שיהיה לכם קל לתקן כל סוג של רטיבות. הרי כמו שאתם מתארים לעצמכם רטיבות אחת קטנה עשויה להביא איתה הרס משמעותי. גם אם למראית עין הרטיבות נראית לא מזיקה, מוטב כי תיכנסו אל תוך עובי הקורה. תוך זמן קצר תראו מציאות אחרת לגמרי מהמציאות שאותה ראיתם.

ההבדל העיקרי בין רטיבות נסתרת לגלויה

אז מהו בעצם ההבדל בין רטיבות מעל הפנלים נסתרת לגלויה? ההבדל העיקרי יהיה מבחינת היכולת שלכם להבחין ברטיבות הלכה למעשה. ישנן רטיבויות שמגיעות עם סימנים בולטים על קירות הבית, כך שלא תוכלו להתעלם מהם. גם אם הסימנים מופיעים באזורים מרוחקים בבית, עדיין מדובר על רטיבות גלויה. רטיבות נסתרת היא רטיבות שלא ניתן להבחין בה למראית עין. רק כאשר תתבצע בדיקה מעמיקה שתגלה מה קורה מאחורי הקירות.

איך ניתן לגלות רטיבות נסתרת בזמן?

הבעיה המרכזית עם רטיבות נסתרת היא שקשה מאוד להבחין בה. רק איש מקצוע שמגיע עם ציוד מתקדם יצליח להבין מה קורה מאחורי הקירות של הבית. על מנת להתמודד עם רטיבות נסתרת חובה להזמין אחת לכמה זמן איש מקצוע מיומן. אותו איש מקצוע שמבצע ייבוש סומסום מתחת לריצוף, יבצע גם בדיקה מעמיקה. הוא אמור לגלות תודות לציוד המתקדם את הימצאותה של הרטיבות מאחורי אחד הקירות.

איך מטפלים בכל אחת מהרטיבויות?

למען האמת הטיפול ברטיבות יישאר זהה, וזה לא באמת משנה באיזה רטיבות מדובר. לרוב הטיפול יהיה קודם כל תיקון הנזילה ופתרון הבעיה שהביאה לרטיבות. לאחר מכן מטפלים בקיר באופן פנימי או חיצוני על מנת להסיר את הנזק. יהיה ניתן לבצע עבודת שיקום מאומצת כדי להחזיר את המצב לקדמותו. הכי חשוב שהרטיבות תיעלם כלא הייתה, ואתם תוכלו לחזור לשגרת החיים הרגילה. אף אחד לא ירצה לדעת כי ישנה רטיבות מאחורי אחד הקירות.

ייבוש רצפה אחרי הצפה
אולי יעניין אותך גם
Call Now Button