שלבי הייבוש התת הרצפתי - ODRY - שיקום מבנים
שלבי הייבוש התת הרצפתי

להתייעצות עם מומחה

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם ולסייע בכל שאלה

שלבי הייבוש התת הרצפתי

בעבר על מנת לבצע איתור נזילות או ייבוש מתחת לרצפה היה צורך לעשות המון בלגן. הפעולה הבסיסית הייתה לשבור את הקירות או להרים את הבלטות על מנת למצוא את מקור הבעיה. אך כיום למזלכם המצב הוא שונה, ולא תמצאו את עצמכם נכנסים אל תוך בור ללא תחתית. אז מה עושים כאשר רוצים להתמודד עם מצב של רטיבות המתרחשת ממש מתחת לריצוף? יש כמה שלבים פשוטים שאותם האינסטלטור מבצע על מנת להשיג שליטה על המצב ולהחזיר אותו לקדמותו.

מאתרים את מקור הנזילה

לא סתם מופיעה לה רטיבות ממש מתחת לריצוף של הבית. ככל הנראה שישנה נזילה שבגללה מצאתם את עצמכם מגיעים לסיטואציה הזאת. אך איך אפשר לדעת היכן בדיוק מתרחשת הנזילה? יהיה עליכם לפעול בתבונה על מנת לשים את הבעיה הזאת מאחוריכם. לכן אינסטלטור מנוסה מגיע עם הציוד הדרוש על מנת לאתר את הנזילה. הוא מאתר את מקור הנזילה ומאפשר לבצע את התיקון בצורה ממוקדת מבלי להתפזר על כל הבית.

מתקנים את הנזילה עצמה

עדיין לא מתייחסים לכל המים הכלואים שהצטברו לאורך הזמן. הפעולה הראשונה של האינסטלטור לאחר האיתור תהיה לתקן את הנזילה. כעת הוא יודע בדיוק היכן הנזילה נמצאת, ולכן הוא יכול לגשת ישירות אליה. אם האיתור לא מתבצע כמו שצריך, לא ניתן יהיה להחזיר את המצב לקדמותו. יתרה מכך, אם לא מתקנים את הנזילה עוד לפני כל דבר אחר המצב עלול לחזור לקדמותו. הרי הנזילה היא זאת שהביאה אתכם לסיטואציה שאיתה אתם מתמודדים ברגעים אלה.

מבצעים ייבוש מקצועי

כעת אחרי שסוף כל סוף הנזילה תוקנה, יהיה אפשר לבצע ייבוש תת רצפתי. הייבוש התת רצפתי מתבצע על ידי עשיית חור קטן באחת מהמרצפות בדירה. לרוב בוחרים מרצפה שנסתרת מהעין, כך שהחור לא יהיה בולט לעיני כל. אחרי שעושים את החור דואגים שהוא יהיה מספיק עמוק על מנת שלא יהיו בעיות. דרך החור מחדירים מכשיר מיוחד וזעיר שנועד על מנת לשאוב את כל המים ולייבש את הרטיבות לחלוטין.

אולי יעניין אותך גם
Call Now Button