שיקום מבנים

להתייעצות עם מומחה

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם ולסייע בכל שאלה

שיקום מבנים – אילו פעולות נכללות?

בתקופה האחרונה אנו שומעים על לא מעט מבנים שנמצאים בסכנה אמיתית. מבנים ישנים שלא טיפלו בהם כראוי, ונכון להיום הם נמצאים בסכנת קריסה. מיותר לציין כי בשלב הזה כבר קשה מאוד להחזיר את הגלגל לאחור, וכל מה שנותר זה לקוות לטוב. בדיוק מהסיבה הזאת החלטנו להסביר על החשיבות של שיקום מבנים ועל הפעולות שנכללות במסגרתו. אם אתם גרים במבנה ישן, שווה לכם לקרוא את המאמר הבא לעומקו. כך אולי תוכלו למנוע סיטואציה שבה יצטרכו לפנות אתכם מהמבנה.

מה זה שיקום מבנה?

אם יצא לכם להסתובב באירופה, בוודאי יצא לכם לראות לא מעט מבנים שנמצאים בשיפוץ. שיקום של מבנה הוא מצב שבו מנסים לחדש אותו על מנת למנוע את הקריסה הבאה. מדובר לרוב על מבנים ישנים, כאלה שעברו עשרות שנים מאז שטיפלו בהם בפעם האחרונה. באמצעות השיקום דואגים כי יהיה אפשר לגור באותו מבנה בצורה בטוחה ונינוחה. הרי אף אחד לא ירצה לדעת כי המבנה שלו נמצא בסכנת קריאה או בכל מצב של סכנה אחרת.

אילו פעולות מבצעים במסגרת השיקום?

שיקום התשתית של המבנה: אחת מהפעולות הכי חשובות הוא שיקום התשתית של המבנה. הרי התשתית היא זאת שמחזיקה את המבנה יציב. אם לא דואגים לשקם את התשתית ולשמור עליה, הבניין כולו ימצא בסכנה של ממש. את הפעולה הזאת נהוג לבצע במסגרת שיקום מבנים לאחר הצפה או בכל מצב אחר. כמובן שתוכלו להתייעץ עם איש מקצוע מיומן על מנת להבין כיצד נהוג לפעול. התשתית יכולה להיות משוקמת גם ללא סיבה אמיתית, רק בגלל שהמבנה כבר מאוד ישן והסכנה גדולה.

צביעה חיצונית ושיקום חיצוני: התשתית היא ללא ספק הכי חשובה שיש. אך בו בזמן גם הנראות החיצונית של הבניין חשובה לא פחות. על מנת שיהיה אפשר להחזיר את הבניין למצב אידיאלי חשוב לשקם גם את הנראות החיצונית שלו. הפעולה הזאת יכולה להגיע במסגרת שיקום מבנים לאחר שריפה או סיבות אחרות. הכי חשוב שבכל פעם שתיכנסו למבנה תרגישו כי הגעתם לבית.

שיקום מבנים
שיקום מבנים

לקוחות מספרים