רטיבות בקיר פנימי

להתייעצות עם מומחה

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם ולסייע בכל שאלה

הסכנות ברטיבות בקיר פנימי

ככל הנראה יצא לכם לשאול את עצמכם לא פעם על הסכנות של רטיבות בקיר פנימי. הרי לא סתם ההחלטה הכי טובה מבחינתכם תהיה להזעיק אינסטלטור. הזמן משחק לרעתכם, וככל שתפעלו בצורה איטית יותר כך הסכנות עלולות לגדול. אז רגע לפני שאתם מנסים להתמודד עם הרטיבות, אנו נציג בפניכם את הסכנות שלה. סכנות שיכולות לשנות את ההסתכלות שלכם על התמונה בשלמותה. פתאום תבינו מהן הסיבות שבגינן חובה עליכם להזעיק אינסטלטור שיפתור את המצב. שיחזיר אליכם בחזרה את השליטה על כל מה שקורה.

הרטיבות גורמת לסדקים וסימנים

אחת מהסכנות הכי בולטות של רטיבות היא הנראות של הקיר אחריה. הנראות של הקיר עוברת שינוי משמעותי, ואף אחד לא יצליח להתעלם מזה. פתאום הקיר כבר לא יראה כל כך טוב, וזה ישפיע על הנראות של הדירה כולה. לכן אנו מציעים לכם לטפל ברטיבות במהירות על מנת שלא תמצאו את הקיר הרוס לגמרי. השאיפה שלכם תהיה כי הקירות של הבית יראו כמו שתמיד חלמתם.

הרס משמעותי לתשתית

אומנם התשתית של הדירה חייבת להיות חזקה ויציבה כדי לשמור על ביטחונכם. אך עדיין הרטיבות עם הזן מתחילה להרוס את התשתית ולגרום לה להיות רעועה ולא יציבה. לכן אנו מציעים לכם להישיר מבט לרטיבות ולנסות להתמודד איתה. אם רטיבות בקיר פנימי לא תטופל בזמן היא עלולה להסב נזק משמעותי מאוד לתשתית של הדירה. כל התשתית של הדירה נמצאת הרי מאחורי הקירות של הבית, ולכן חובה לנסות לטפל במצב.

עם הזמן גם הרהיטים נפגעים

כאשר הרטיבות עוברת מהקירות אל תוך הבית, הרהיטים יהיו אלה שיתחילו להיפגע. לא מעט מהרהיטים צמודים לקירות, ולכן הפגיעה בקיר עלולה לפגוע ברהיטים. במקרה כזה תמצאו את עצמכם מוציאים לא מעט על חידוש או החלפת הרהיטים. פתאום תבינו כי הרטיבות בקיר לא הורסת רק את מה שנמצא מאחורי הקירות. מהסיבה הזאת חובה לטפל ברטיבות עוד לפני שהיא מתחילה להביא איתה בעיות. ההוצאות הכספיות של תיקון כל הבעיות יכולות להיות גבוהות במיוחד.

איך לטפל ברטיבות בקיר: קרא לאיש מקצוע

רוב האנשים מכירים את הסימנים הסטנדרטיים של דליפת מים: עודף לחות, צבע מתקלף וקירות נפוחים. עם זאת, קיים סוג נוסף של נזקי רטיבות שלעיתים מתעלמים ממנו: נזילות נסתרות. נזילות אלו יכולות להתרחש מאחורי קירות, מתחת לרצפות, או באזורים בלתי נראים אחרים בבית. כתוצאה מכך, הם עשויים להיות קשים לזיהוי ותיקון. אם אתם חושדים שיש לכם נזילה נסתרת, חשוב לקרוא לאיש מקצוע. איש מקצוע מוסמך יכול לאתר את מקור הנזילה ולבצע את התיקונים הנדרשים. בנוסף, איש מקצוע יכול גם לסייע במניעת נזקי רטיבות עתידיים על ידי איטום נקודות כניסה פוטנציאליות למים.

עד כמה רטיבות בקירות הינה בעיה נפוצה?

ניתן למצוא רטיבות בקירות בבתים בעלי רמות לחות גבוהות, או בבתים שניזוקו ממים. רטיבות בקיר יכולה להיגרם גם מעיבוי, כלומר כאשר אדי מים הופכים למים נוזליים. עיבוי יכול להתרחש על קירות אם הטמפרטורה של הקיר נמוכה מהאוויר שמסביב. רטיבות הקיר יכולה להיגרם גם מנזילות בקירות, או מחדירת מי תהום דרך הקירות.

איך לדעת אם יש רטיבות בקיר?

בדיקת רטיבות בתוך קירות היא דבר שכל בעל בית צריך לדעת לעשות. אם אתם חושב שאולי יש רטיבות בתוך הקירות, יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי לבדוק. ראשית, תסתכלו על החלק החיצוני של הבית. אם אתה רואים סדקים או רווחים בציפוי או בבסיס, רוב הסיכויים שמים נכנסים פנימה. סימן נוסף לנזקי מים הוא קילוף צבע או טפט. לאחר שזיהית אזורים בעייתיים פוטנציאליים, השלב הבא הוא לבדוק אם יש רטיבות בתוך הקירות עצמם. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות מד לחות. ניתן למצוא מדי לחות ברוב חנויות לחומרי בניין, והם קלים למדי לשימוש. כל שעליכם לעשות הוא להכניס את המכשיר לקיר ולהמתין עד שהמונה ייתן קריאה. אם הקריאה היא מעל 20%, זו אינדיקציה לכך שיש יותר מדי לחות בקיר ותצטרכו לנקוט בצעדים כדי לתקן את הבעיה.

רטיבות בקיר פנימי
רטיבות בקיר פנימי

לקוחות מספרים