עובש בקירות

להתייעצות עם מומחה

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם ולסייע בכל שאלה

הסכנות של עובש בקירות ודרכי הטיפול

אם יצא לכם לבקר בחללים סגורים ככל הנראה הבחנתם בהימצאות עובש. אך סיבה נוספת להימצאות עובש בקירות היא רטיבות שלא מטופלת בזמן. ברגע שהרטיבות נשארת כפי שהיא לאורך הזמן, היא עלולה להביא למצב של עובש. המשמעות היא שאם תנוחו על זרי הדפנה בהקשר הזה, יכול מאוד להיות כי תשלמו על כך ביוקר. אז מהן הסכנות שעלולות להגיע עם עובשים בקירות? ואיך נכון לתקן את המצב על מנת להחזיר את השליטה לידיים שלכם?

מה זה בכלל עובש?

יש כאלה שאפילו לא מבינים את המשמעות של עובש ומוטב כי הם יכירו את המושג. כל זאת עוד לפני שנדבר בכלל על הסכנות שעלולות להופיע בעקבותיו. אינכם צריכים להיות אנשי מקצוע מדופלמים על מנת להבין את המשמעות. המשמעות של עובש היא הופעה של פטריות המצטברות על גבי משטחים או על גבי קירות. ניתן לראות עובשים גם במזון שנשמר במקומות לא מתאימים לאורך זמן. ככל הנראה יצא לכם כבר לראות עובשים בסיטואציות שונות אך אינכם שמתם לב לכך.

מהן הסכנות של עובש בקיר?

הסכנה הכי משמעותית של עובש בקיר פנימי או חיצוני היא הסכנה הבריאותית. הפטריות הללו שיוצרות את העובש הן לא בריאות לגוף האדם. המשמעות היא ששהות במקום עם עובש עלולה לפגוע בבריאותכם ובבריאות האנשים האחרים. סכנה נוספת היא שחיקה של הקיר שעלולה להביא לבעיות נוספות בהמשך הדרך. לכן אסור להתמהמה עם התיקון של המצב, וחובה עליכם לנסות להחזיר אותו לקדמותו בהקדם האפשרי.

איך מתמודדים עם עובש?

ההתמודדות עם עובש אמורה להיעשות על ידי אינסטלטור מנוסה. ראשית ישנו צורך להבין את הסיבה שבגללה העובש הופיע מאחורי הקיר. הרי העובש לא מופיע סתם כך, ישנה סיבה שבגללה הוא הופיע דווקא אצלכם. אחרי שמבינים את הסיבה להופעת העובש, חובה לנסות לתקן אותה. רק לאחר מכן אפשר לנסות להתמודד עם העובש עצמו. את העובש מקלפים מהקיר ולאחר מכן מבצעים גם תיקונים קוסמטיים. גם העבודה הזאת אמורה להתבצע על ידי איש מקצוע מיומן.

מה קורה אם אני מריח עובש אבל לא יכול לראות אותו?

אם אתם מריחים עובש אבל לא רואים אותו, יש סיכוי טוב שהוא מוסתר מאחורי קיר או באזור לא נגיש. בעוד שעובש יכול לפעמים להיות גלוי על משטחים כמו קירות ותקרות, הוא לרוב נסתר מהעין, גדל באזורים לחים וחשוכים כמו חללי זחילה ועליות גג. אם אתם חושדים שייתכן שיש עובש אך אינכם יכולים לראות זאת, חשוב לפעול מיד. עובש עלול לגרום לבעיות בריאות חמורות, כולל זיהומים בדרכי הנשימה ותגובות אלרגיות. אם אינכם בטוחים כיצד להסיר עובש בצורה בטוחה, עדיף לקרוא לאיש מקצוע שיוכל להעריך כראוי את המצב ולנקוט את הצעדים הדרושים לניקוי ותיקון כל האזורים הפגועים. על ידי נקיטת פעולה מהירה, אתם יכולים לעזור למנוע את התפשטות העובש ולהגן על בריאותכם.

האם אפשר לצבוע עובש?

אמנם עובש עשוי להיות לא יפה, אבל לא תמיד קל להיפטר ממנו. במקרים מסוימים, צביעה על עובש עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר. עם זאת, חשוב לנקוט באמצעי זהירות מסוימים לפני ניסיון לצבוע עובש. ראשית, יש לנקות את העובש ולטפל בו לפני הצביעה. אחרת, העובש פשוט ימשיך לצמוח מתחת לצבע. שנית, השטח חייב להיות מאוורר היטב במהלך תהליך הצביעה. עובש משגשג בסביבות לחות ולחות ולכן חשוב לוודא שהאזור יבש ככל האפשר. לבסוף, חשוב להשתמש בצבע עמיד בפני עובש. צבעים אלו מכילים מרכיבים מיוחדים המסייעים במניעת צמיחת עובש. בהתחשב באמצעי הזהירות הללו, צביעה על עובש יכולה להיות דרך יעילה לשלוט בהתפשטותו.

איך מונעים עובש לאחר תיקון?

לאחר ביצוע שיקום עובש בבית, אתם רוצה לוודא שהעובש לא יחזור. כדי למנוע זאת, יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות. ראשית, שמרו על האזור שבו גדל העובש יבש. זאת אומרת,  תיקון כל נזילה או בעית מים שעלולות לגרום לעובש מלכתחילה. כדאי גם לנקות ולחטא את כל המשטחים שעליהם גדלה העובש. לבסוף, הקפידו לאוורר את האזור כדי למנוע הצטברות לחות. על ידי נקיטת צעדים אלו, אתם יכול לעזור למנוע מעובש לחזור לגדול.

עובש בקירות
עובש בקירות

לקוחות מספרים