עובש בקירות

להתייעצות עם מומחה

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם ולסייע בכל שאלה

הסכנות של עובש בקירות ודרכי הטיפול

אם יצא לכם לבקר בחללים סגורים ככל הנראה הבחנתם בהימצאות עובש. אך סיבה נוספת להימצאות עובש בקירות היא רטיבות שלא מטופלת בזמן. ברגע שהרטיבות נשארת כפי שהיא לאורך הזמן, היא עלולה להביא למצב של עובש. המשמעות היא שאם תנוחו על זרי הדפנה בהקשר הזה, יכול מאוד להיות כי תשלמו על כך ביוקר. אז מהן הסכנות שעלולות להגיע עם עובשים בקירות? ואיך נכון לתקן את המצב על מנת להחזיר את השליטה לידיים שלכם?

מה זה בכלל עובש?

יש כאלה שאפילו לא מבינים את המשמעות של עובש ומוטב כי הם יכירו את המושג. כל זאת עוד לפני שנדבר בכלל על הסכנות שעלולות להופיע בעקבותיו. אינכם צריכים להיות אנשי מקצוע מדופלמים על מנת להבין את המשמעות. המשמעות של עובש היא הופעה של פטריות המצטברות על גבי משטחים או על גבי קירות. ניתן לראות עובשים גם במזון שנשמר במקומות לא מתאימים לאורך זמן. ככל הנראה יצא לכם כבר לראות עובשים בסיטואציות שונות אך אינכם שמתם לב לכך.

מהן הסכנות של עובש בקיר?

הסכנה הכי משמעותית של עובש בקיר פנימי או חיצוני היא הסכנה הבריאותית. הפטריות הללו שיוצרות את העובש הן לא בריאות לגוף האדם. המשמעות היא ששהות במקום עם עובש עלולה לפגוע בבריאותכם ובבריאות האנשים האחרים. סכנה נוספת היא שחיקה של הקיר שעלולה להביא לבעיות נוספות בהמשך הדרך. לכן אסור להתמהמה עם התיקון של המצב, וחובה עליכם לנסות להחזיר אותו לקדמותו בהקדם האפשרי.

איך מתמודדים עם עובש?

ההתמודדות עם עובש אמורה להיעשות על ידי אינסטלטור מנוסה. ראשית ישנו צורך להבין את הסיבה שבגללה העובש הופיע מאחורי הקיר. הרי העובש לא מופיע סתם כך, ישנה סיבה שבגללה הוא הופיע דווקא אצלכם. אחרי שמבינים את הסיבה להופעת העובש, חובה לנסות לתקן אותה. רק לאחר מכן אפשר לנסות להתמודד עם העובש עצמו. את העובש מקלפים מהקיר ולאחר מכן מבצעים גם תיקונים קוסמטיים. גם העבודה הזאת אמורה להתבצע על ידי איש מקצוע מיומן.

Person Hand Measuring The Wetness Off A Moldy Wall
Thermal imaging camera
לקוחות מספרים