ייבוש תת רצפתי

להתייעצות עם מומחה

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם ולסייע בכל שאלה

ייבוש תת רצפתי – מה זה ואיך זה נעשה

כאשר ישנה נזילה תצטרכו להזמין אינסטלטור על מנת שיאתר את המקור שלה. אך מה קורה כאשר ישנה הצפה של מי הביוב? הצפה לרוב נגרמת בגלל סתימה שלא טיפלו בה כראוי. ברגע שהסתימה חוסמת את זרימת המים, המים מתחילים לעלות על גדותיהם. פעולת ייבוש תת רצפתי נועדה על מנת לשאוב את כל המים הכלואים מתחת לרצפה. אולי אינכם מבחינים בהם, אך הם עלולים לגרום לבעיות רציניות מאוד בהמשך הדרך. אל תיקחו סיכונים, בטח לא בהקשר הספציפי הזה.

למה כדאי לבצע ייבוש מתחת לרצפה?

מבחינת לא מעט אנשים, מוטב לא להכניס ראש בריא אל תוך מיטה חולה. לכן הם פשוט יעלימו עין מכל מה שקורה מתחת לריצוף של הבית או של המשרד. אך תיקחו בחשבון כי זה עשוי להשליך לא מעט על איכות החיים שלכם. בשלב מסוים הרטיבות עשויה לגרום לפגיעה בריצוף ולמצב שבו תצטרכו להחליף אותו. פתאום תצטרכו להזמין עוד אנשי מקצוע על מנת שיסדרו את המצב שנקלעתם אליו.

מתי מבצעים ייבוש מהסוג הזה?

התייעצות עם אינסטלטור מוסמך יכולה לחסוך לכם לא מעט כאבי ראש בהמשך הדרך. בכל שאלה אנו ממליצים לכם לפנות לאינסטלטור שיספק לכם תשובות חד משמעיות. הייבוש התת רצפתי אמור להגיע בעיקר אחרי הצפה של הרצפה. הכמויות הגדולות של המים עשויות בסבירות גבוהה לחדור אל מתחת לריצוף. המשמעות היא שרק אם יתבצע ייבוש מתחת לרצפה תוכלו להיות בטוחים כי ההצפה מאחוריכם. עד שלא תבצעו ייבוש מקצועי, לא תוכלו להיות כל כך רגועים.

כמה עולה ייבוש מתחת לרצפה?

הייבוש התת רצפתי הוא מאוד חשוב על מנת להוריד את מפלס הלחץ שבו אתם שרויים. כמו שאמרנו עד שלא תבצעו את הייבוש הספציפי הזה לא תוכלו להיות רגועים ונינוחים. לא מעט מים עלולים להצטבר מתחת לרצפה, ואתם מבחינתכם לא באמת תהיו מודעים אליהם. אך מהו ייבוש תת רצפתי מחיר? המחיר משתנה בהתאם לגודל הדירה ובהתאם לכמות המים. לרוב הוא אמור לנוע בין 80 עד 130 ₪ למ"ר.

האם ניתן לשהות בבית בזמן הייבוש?

בדרך כלל תהליך הייבוש כולל קידוחים במקומות נסתרים, לכן זה אפשרי לשהות בבית בזמן תהליך הייבוש.

האם מים מתחת לרצפה יכולים להתייבש בעצם?

לרוב, אסור להשאיר מים שהצליחו לחדור מתחת לרצפה. במידה והמים לא מתייבשים זה מעלה את הסיכויים לצמיחה של עובש. לכן אנו ממליצים לא לתת למים מתחת לרצפה להתייבש לבד.

איך מזהים מים מתחת לרצפה?

נזילות מים מתחת לרצפה עשויות להיות מעט מסובכות לזיהוי בהתחלה, במיוחד אם אין עדיין כמות גדולה של מים. עם זאת, מכיוון שחשוב לזהות דליפה בהקדם האפשרי, הנה כמה דברים שצריך לשים לב אליהם:

אגירת מים במקומות יוצאי דופן – זה אולי נראה מובן מאליו, אבל אם פתאום תמצאו בריכת מים באמצע הרצפה ללא הסבר ברור מאחוריה, ייתכן שתהיה לך נזילת מים מתחת לרצפה.

רצפות חמות – רוב נזילות המים הן נזילות מים חמים, כך שהמרצפות עשויות להרגיש חמימות למגע אם יש נזילה בבית.

אם אתה מבחינים בסימנים אלו, עליכם לנסות לתקן את הנזילה במהירות האפשרית.

כמה זמן לוקח לייבש מים מתחת לרצפה?

הכל תלוי בכמות המים מתחת לריצוף. זה יכול לקחת בין 24 שעות לכמה שבועות. לכן, חשוב לטפל במצב  במהירות.

ייבוש תת רצפתי
ייבוש תת רצפתי

לקוחות מספרים